PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در درمان بیماری های کبد(مهم)shanee
04-22-2012, 22:28
کبد به مثابه ی انبار بدن است.کارخانه هم هست زیرا گلیکوژن وصفرا تولید می کند.به علت اهمیتی که کبد برای بدن دارد باید به بهداشت آن زیاد اهمیت داده شود و علاوه بر پرهیز از خوراکها و نوشابه هایی که به کبد صدمه می رساند(نوشابه ی الکلی دشمن شماره یک کبد است).باید از مصرف برخی داروها(مثلا سولفامیدها)شدیدا خودداری شود زیرا این دسته از داروها به عروق ورگ ها صدمه رسانده از جریان تصفیه ی زرداب جلوگیری می کنند.بیماری هایی از قبیل تیفوئید ومالاریا ویرقان هم صدمه ی فوق العاده ای به کبد می رسانند.اما خوشبختانه دربین گیاهان،داروهایی هست که میتوان به میزان متنابهی امراض کبد را درمان کند.با داروهای گیاهی می توان کبدی که در اثر مالاریا متورم شده به حال عادی برگرداند وبا همین داروها میتوان یرقان،مالاریا؛کم خونی،سنگ کیسه ی صفرا ویبوست ناشی از بیماری های کبد را درمان نمود.

shanee
04-23-2012, 22:18
معطر،ضد عفونی کننده،معرق،مقوی معده،تب بر ولخته کننده ی خون است.
بیخ شب بو، انسداد کبد را برطرف وخون را تصفیه می کند و برای تب نوبه هم مفید است وبرای این منظور به صورت جوشانده مصرف می شود.
به عنوان یک داروی ضد عفونی کننده ومقوی قلب مصرف می شود و چون خوشبو است در بسیاری از داروها مخلوط می شود به خصوص که خاصیت ضد رماتیسم دارد.

shanee
04-23-2012, 23:03
مسکن،مخدر و زرداب کش است.
در طی قرون خرافات عجیبی در اطراف خواص آن در میان مردم شایع بود.مثلا عبرانیها تصور می کردند مهر گیاه برای افراد عقیم مفید است.
چینی ها معتقد بودند برای تقویت افراد خسته و ضعیف نافع است.
برگ مهر گیاه یک داروی مقوی وخنک کننده ی کبد است.

shanee
04-24-2012, 23:25
محلل،محرک،ملین وسودمند برای جگر است.مصرف روزانه ی آبگوشت ریشه ی داندلیون برای کبد مفید است واگر زرده ی تخم مرغ به این آبگوشت افزوده شودبر قوت آن افزایش خواهد یافت.
امروزه از داندلیون به عنوان تونیک کبد زیاد استفاده می شود و به علت دالشتن اینولین وله و ولین مقوی قلب نیز می باشد.

shanee
04-27-2012, 01:15
اسفناج دارای مقداری زیاد کلروفیل و آهن است.
ملین،خنک کننده ومقوی هم می باشد.
بورانی اسفناج از خوراکهای لذیذ وبسیار مقوی و برای کلیه ی افراد
مخصوصا کسانی که دچار کم خونی می باشند،بسیار مفید است.

shanee
04-27-2012, 01:29
جوشانده ی برگ رازیان رومی مخلوط با نعناع صحرایی،ضد عفونی کننده بوده واگرموقع خوابیدن نوشیده شود زکام را درمان می کند.
دم کرده ی برگ آن به عمل گوارش کمک واسیدیته ی معده را رفع می کند.رازیان رومی بادشکن بوده و یک داروی مقوی شکم و معده به شمار می رود.

shanee
05-01-2012, 23:31
ضد عفونی کننده،معرق و اشتها آور است.زنبور عسل علاقه ی مخصوص به این گیاه دارد وهر کجا آن را بیابد رویش می نشیند.از عجایب آن این است که این گیاه نیش زدگی زنبور را درمان می کند.در فرانسه بادرنجبویه را با تخم مرغ،شکر و گلاب مخلوط کرده به زنان حامله میدهند زیرا معجون فوق العاده ای در تقویت بنیه ی مادر وجنین است.یک مقوی معده بوده و محرک اشتهاست ودر هضم غذا موثر می باشد.به ترشحات غدد مترشحه ی داخلی کمک کرده جریان خون را تنظیم می کند.

shanee
05-02-2012, 00:31
قابض،محرک،مسکن ومعرق می باشد.
اگر در مصرف چای(اعم از سبز یا ساه)رعایت اعتدال شود زیانی از آن به بدن نخواهد رسید.منتهی مصرف چای پس از صرف ناهار یا شامی که قسمت اعظم مواد آن متشکل از گوشت بوده،مضرمی باشد.قابل توجه اینکه مصرف بی رویه ی چای بدن را دچار کم خونی می کند.

shanee
05-02-2012, 22:34
ضد اسقربوط و ضد اسید است.از نظر طبی عصاره ی آن ورم ها را درمان می کند و هضم غذاهای چرب و سنگین را تسریع می نماید.به همین جهت افرادی که از بیماری گاز معده رنج می برند میتوانند با خیال راحت خارتوت بخورند.اگر برگ های خارتوت را در آب بجوشانند و مرتب بنوشند سنگ کلیه و مثانه را درمان می کند.خارتوت حالت تهوعی که پس از خوردن غذاهای سنگین به انسان دست می دهد را برطرف می کند و دارو مخدر بسیار خوبی برای کبد است.

shanee
05-05-2012, 23:48
مقوی، وتب بر است.برگهای یاس برای درمان ناراحتی های رماتیسمی و تب ها مصرف می شود وگاهی به جای صبرزرد در مالاریا مورد استفاده قرار می گیرد.

shanee
05-06-2012, 00:02
تمشک جنگلی که حاوی ویتامین واسید سیتریک و اسید مالیک و پکتین وپلوس می باشد یک داروی مقوی است ودر درمان اسهال اطفال هم مورد استفاده قرار می گیرد.در برطرف کردن ورم مجرای روده نیز موثر است.

shanee
05-10-2012, 00:53
زرد آلو،مغذی،قابض ومقوی است.زردآلو وقیسی محتوی مس می باشند ودر درمان بیماری کم خونی برای کبد مفید است.برگ زردآلو هم مانند میوه اش همین فایده را دارد منتهی با درجه ی کمتر.

shanee
05-11-2012, 21:41
سنا یک مسهل موثر وبی زیان است.حرکت دودی روده رازیاد می کندوموجب رفع سوءهضم می گردد.سنا نه تنها به افراد مبتلا به یبوست بلکه به بیمارانی که مبتلا به تب ورماتیسم داده می شود.سنا را میتوان با ریواس به بیمارخورانید ومخلوط مزبور برای رفع سوءهضم روده ای خیلی مفید می باشد.

shanee
05-13-2012, 23:42
در موارد بسیار ضروری با عمل بیوبسی(برداشتن جزءکوچکی از کبد)به وسیله ی میکروسکوپ آن را آزمایش می کنند.آنچه درباره ی سلامتی کبد توصیه می شود آن است که در درجه اول باید وزن توجه شود که چربی دور آن را نگیرد وتبدیل به کبد چرب نگردد.چون هرگونه اضافه شدن چربی برای تمام اعضا و مخصوصا برای کبد ضرر فاحشی است.دیگز اینکه باید تا میتوان از ویتامین ها و مخصوصا ویتامین b اشتفاده شود.غذای مناسب برای کبد باید مناسب ومتعادل باشد ومشروبات الکلی مصرف نشود.اگر به این نصایح توجه کامل کنیم ازناراحتی هایی همچون سردردهای مزاحم وبیماری میگرن وعوارض پوستی یا چاقی های بیماری زا وخستگی های روزانه و بالاخره عوارض حساسیتی درامان هستیم.
نکته مهم اینکه:کبد تنها عضوی است که دیر بیمار می شود و خیلی زود از بین میرود بنابراین نتیجه میگیرم که در بعضی موارد کبد از مغز هم مهمتر وحساس تر است،غافل ازاینکه بدانیم زندگی ما یعنی کبد.

shanee
10-27-2012, 16:10
کنگر فرنگی(آرتیشو)داروی کبد است.علاوه بر افزایش ترشح صفرا و کبد،باعث جلوگیری از جمع شدن چربی در سلولهای کبدی گشته و به طور کلی این عضو مهم بدن را تقویت می کند.
کنگر فرنگی برای درمان اختلالات کبدی،سنگ کلیه،قولنجهای کلیوی و رماتیسم نیز نافع می باشد.همچنین این گیاه در درمان آسم و سرگیجه و بیماری های پوستی بسیار کاربرد دارد.باید گفت از کلسترول خون به طور معجزه آسایی می کاهد.