PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه بدنسازی و برنامه غذایی برای کاهش و افزایش وزن

ironman
08-04-2009, 16:10
سلام دوستان در مورد برنامه غذایی برای کاهش و افزایش وزن در ورزش بدنسازی هر سئوالی دارین اینجا بپرسین در خدمتم

در مورد داروهای انرژی زانیز سئوالی دارین در خدمتم

7 سال سابقه تو این رشته دارم :dance2:

خوش اندام
12-09-2009, 15:20
جوان 28 سالهای هستم 8ماه استکه به باشگاه بدنسازی میروم ازشما میخواهم یک برنامه غذایی برایم معرفی کنیدتا وزنم بالا برود

zeinab
01-11-2010, 12:18
salam man badansazi ba dastgah anjam midaham
ye barname mikhastam baraye kaheshe vazn
payin taneam kheili chaghe khanomi 24 sale hastam, vazn 89 ghad 160

darzemn dastgaharo ba vazneye kheili sabok mizanam :dance4:

pesaredarbar
10-19-2011, 16:17
سلام خدمت شما یه برنامه برای تمرین 3 روز در هفته به صورتی که چربی های زیر جلدی بدن از بین برود .
قد 176
وزن 78
و برنامه غذایی مناسب این برنامه تمرین باشد .

با تشکر رضوی

kala
12-05-2011, 15:22
سلام خدمت شما یه برنامه برای تمرین 6 روز در هفته به صورتی که چربی های زیر جلدی وچربی های شکم وپهلوها از بین برود .
قد 172
وزن 105 .
وبرنامه غذایی مناسب این برنامه تمرین باشد .
با تشکر قنواتی

nbe
12-15-2011, 21:10
با سلام... من دختری 24 ساله هستم و وزنم 73-74 و قدم 167-168 با استخوان بندی درشت هستم و از سایز پائین تنم راضی نیستم و ورزش ایروبیک رو خودم در منزل انجام دادم تغییر زیاد و محسوسی در پائین تنم به وجود نمیاره ، میخواستم بدونم میشه یک برنامه غذائی و ورزش (من تا حالا ورزش با دستگاه انجام ندادم ولی شنیدم که دستگاه میتونه برای من مناسب باشه ، اینطوره؟) مناسب رو بهم بگید، ممنونم... .

minaee
01-14-2012, 11:00
سلام دوستان در مورد برنامه غذایی برای کاهش و افزایش وزن در ورزش بدنسازی هر سئوالی دارین اینجا بپرسین در خدمتم

دوست عزیز سلام
خیلی ممنون به خاطر نیتی که دارین
دوست عزیز من 4 سال پیش نزدیک یک سال بدن سازی کار میکردم.بسیار عاشق این ورزش بودم.اولش که وارد باشگاه شدم از نگاه های بچه ها خیلی اذیت میشدم چرا که بسیار لاغر و فیزیک نامناسبی داشتم.ولی باور کنید بعد از 6 ماه صاحب باشگاه از مربی باشگاه خواست تا برام وقت بگذاره تا خودمو برای مسابقات اماده کنم.منظورم از این توضیحات این بود که بدنم مستعد این ورزش بود ولی به خاطر سربازی و بعدش کار شدید و تحصیل نه تنها از اوون بدن چیزی نموند بلکه دوباره برگشتم به همون فیزیک قبلیم
البته الان چاق تر از قبل هستم ولی به خاطر شغلم و درسم عضلات بدنم رفته رفته ضعیفتر میشن
خواهشی که از شما دارم این هست که راهنماییم کنید تا انگیزه ای برام بشه و شروع کنم به ورزش
راستش هر هفته بیشتر از دو روز نمیتونم برای باشگاه رفتن وقت بگذارم.با چه متد و اصولی میتونم دوباره به راه قبلیم هدایت بشم؟
واقعا از وجودتون ممنونم

DEL_ARAM Pardisi
01-14-2012, 11:22
دوست عزیز سلام
خیلی ممنون به خاطر نیتی که دارین
دوست عزیز من 4 سال پیش نزدیک یک سال بدن سازی کار میکردم.بسیار عاشق این ورزش بودم.اولش که وارد باشگاه شدم از نگاه های بچه ها خیلی اذیت میشدم چرا که بسیار لاغر و فیزیک نامناسبی داشتم.ولی باور کنید بعد از 6 ماه صاحب باشگاه از مربی باشگاه خواست تا برام وقت بگذاره تا خودمو برای مسابقات اماده کنم.منظورم از این توضیحات این بود که بدنم مستعد این ورزش بود ولی به خاطر سربازی و بعدش کار شدید و تحصیل نه تنها از اوون بدن چیزی نموند بلکه دوباره برگشتم به همون فیزیک قبلیم
البته الان چاق تر از قبل هستم ولی به خاطر شغلم و درسم عضلات بدنم رفته رفته ضعیفتر میشن
خواهشی که از شما دارم این هست که راهنماییم کنید تا انگیزه ای برام بشه و شروع کنم به ورزش
راستش هر هفته بیشتر از دو روز نمیتونم برای باشگاه رفتن وقت بگذارم.با چه متد و اصولی میتونم دوباره به راه قبلیم هدایت بشم؟
واقعا از وجودتون ممنونم
سلام دوست عزیز!
شما اگه وقت نداری میتونی یه کار دیگه کنی!
من همیشه این کار رو انجام میدم!
مستونی بری وسایل دستی بخری!
که همیشه باهات باشن و استفاده کنی!
و اول از همه برو بارفیکس بخر که خیلی تاثییر داره!
و بعدشم هر وقت اومدی خونه یا امکانش بود شنای شکم برو!
و یه چیز دیگه میتونی پا بند هم بخری که توشون سرب یا ماسه هست و سنگین هستن و ببندی به پات!
اینا اگه عضله هات رو بزرگ نکنه حد اقلش اینه که نمیزاره کوچیک بشن! که مطمئن باش حتما عضله هات رو بزرگ میکنه!
سعی کن بری بدوی و حتما همیشه تو خونه همش بپر و باز هم میگم شنای شکم برو شنا هم برو!!

kala
01-14-2012, 19:45
سلام خدمت شما یه برنامه برای تمرین 6 روز در هفته به صورتی که چربی های زیر جلدی وچربی های شکم وپهلوها از بین برود .
قد 172
وزن 105 .
با تشکر قنواتی

minaee
01-15-2012, 19:43
سلام دوست عزیز!
شما اگه وقت نداری میتونی یه کار دیگه کنی!
من همیشه این کار رو انجام میدم!
مستونی بری وسایل دستی بخری!
که همیشه باهات باشن و استفاده کنی!
و اول از همه برو بارفیکس بخر که خیلی تاثییر داره!
و بعدشم هر وقت اومدی خونه یا امکانش بود شنای شکم برو!
و یه چیز دیگه میتونی پا بند هم بخری که توشون سرب یا ماسه هست و سنگین هستن و ببندی به پات!
اینا اگه عضله هات رو بزرگ نکنه حد اقلش اینه که نمیزاره کوچیک بشن! که مطمئن باش حتما عضله هات رو بزرگ میکنه!
سعی کن بری بدوی و حتما همیشه تو خونه همش بپر و باز هم میگم شنای شکم برو شنا هم برو!!

دوست عزیزم سلام
ممنون به خاطر پیشنهادت
راستش خیلی دوست دارم برگردم به محیط ورزشی . هم به خاطر بازدهی که داره و هم انرژی مثبتی که ازش میگیرم
نمیدونم از کجا شروع کنم
با چه برنامه ای شروع کنم . میخوام هفته ای حداکثر دو روز برم . هرچند که میدونم این دو روز هم به اندازه کافی برام مشکل ساز خواهد بود ولی تصمیم دارم دو روز رو برم
واقعا میشه یک برنامه ای رو در عرض دو روز در هفته عملیش کرد و نتیجه گرفت؟
منظورم از نتیجه خوش فرم بودن و زیبایی هست نه در حد قهرمانی و ...
با چه برنامه ای شروع کنم؟ طریقه تغذیمو چطوری با این برنامه دو روزه ( البته اگر وجود داشته باشه ) متناسب کنم ؟
واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

DEL_ARAM Pardisi
01-15-2012, 19:59
سلام!
منم همینجوری کار میکنم خیلی هم کار میده!! خیلی موثر هست > >
شما باید از روزای اول که میری سبک تمرین کنی! یعنس زیاد به خودت فشار نیار!
بعد از دو هفته برنامات رو سنگین کن! یعنی باید در طول این دو هفته بنامه ات رو، رو به فشرده سازی ببری!
شیر خیلی بخور و روز هایی که میخوای بری باشگا چیزهایی مثل سیب زمینی بخور!! چیز هایی که نشاسته دارن!! اما باید همش رو تو باشگاه بسوزونی!!
وزنه هایی که میزنی در حد متوسط و رو به سبکی باشن!! یعنی زیاد سنگین نزن اما به جاش تمام بدنت رو کار کن!
یک روز مثلا چند تا عضله ها و روز بعدی چند تای دیگه رو کار کن!
و سعی کن بین این روز ها فاصله یک روز باشه که تمرینت اثر کنه!
و هر دو هفته سعی کن به وزنه هات اضافه کنی اما خیلی مقدار کمی رو اضافه کن! و اول هم از ماهیچه های سر شون و دست شروع کن!
و یه چیز مهم! حتما شکم و کمر رو کار کن! اینا به توان تمام عضلات بدنت اضافه میکنه!
اگه سوالی داری در خدمتم!
(از مواد نیروزا استفاده نکن به جاش غذات رو یک کم زیاد تر کن!)
بازم میگم شیر و سیب زمینی و تخم مرغ زیاد بخور!
زرده تخم مرغ رو نپخته بریز تو شیر و بخور!

DEL_ARAM Pardisi
01-15-2012, 20:17
قد 172
وزن 105 .
با تشکر قنواتی
سلام!
شما باید حتما شنای شکم کار کنی!!
و این که باید هر شب بری دویدن رو یادت نره!!
زیاد به خودت فشار نیار! حتما از حرکات فیله کمر و شنا شکم استفاده کن! ورزش بدن سازی زیاد برای شما مناسب نیست باید یه ورزش پر تحرک داشته باشی!!
و برای غذا هم زیاد برنج و نون نخور! سعی کن سبزیجات زیاد بخوری و نون هم کم بخور! با غذات لیمو و نارنج زیاد بخور و شب شام اصلا نخور!

minaee
01-27-2012, 19:38
دوست عزیزم سلام
ممنون به خاطر پیشنهادت
راستش خیلی دوست دارم برگردم به محیط ورزشی . هم به خاطر بازدهی که داره و هم انرژی مثبتی که ازش میگیرم
نمیدونم از کجا شروع کنم
با چه برنامه ای شروع کنم . میخوام هفته ای حداکثر دو روز برم . هرچند که میدونم این دو روز هم به اندازه کافی برام مشکل ساز خواهد بود ولی تصمیم دارم دو روز رو برم
واقعا میشه یک برنامه ای رو در عرض دو روز در هفته عملیش کرد و نتیجه گرفت؟
منظورم از نتیجه خوش فرم بودن و زیبایی هست نه در حد قهرمانی و ...
با چه برنامه ای شروع کنم؟ طریقه تغذیمو چطوری با این برنامه دو روزه ( البته اگر وجود داشته باشه ) متناسب کنم ؟
واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

دلارام عزیز سلام
من برای شروع تصمیم گرفتم هر طور شده لا اقل تا عید ماه 3 روز در هفته به باشگاه برم
برنامه تمرینی که توی یک کتاب معتبر برای کسانی که خیلی وقته ورزشو گذاشتن کنار یا اصلا ورزش نکردند برنامه زیر رو پیشنهاد داده
البته برای 3 هفته الی 4 هفته اول
نظرت راجع به این برنامه چیه

هفته اول تا سوم

دوچرخه و حرکات کششی 5 دقیقه

جلو پا ماشین 4*10

پشت پا ماشین خوابیده 3*12

زیربغل سیمکش از پشت 4*10

پرس سینه با هالتر 4*10

سرشانه با هالتر از پشت نشسته 3*10

پشت بازو سیمکش 3*12

جلو بازو با هالتر ایستاده 3*10

شکم 3*20

ساق پا ایستاده جفت 2*30

lovelorn19
02-27-2012, 16:43
salam...pesare 18 salei hastam...ba 62kg vazn va 176ghad...mikhastam azatun darkhast konam k 1barnameye ghzayi va badansazi baraye afzayesh vazn behem moarefi konid(mikham hajm kar konam)...1mah ham nashode k bashgah miram...merc

DEL_ARAM Pardisi
02-27-2012, 18:17
salam...pesare 18 salei hastam...ba 62kg vazn va 176ghad...mikhastam azatun darkhast konam k 1barnameye ghzayi va badansazi baraye afzayesh vazn behem moarefi konid(mikham hajm kar konam)...1mah ham nashode k bashgah miram...merc
سلام.
دوست عزیز سعی کنید فارسی تایپ کنید.
حالاا که میخواید حجمی کار کنید همیشه صحبت از انواع پروتئین و کراتین و . . . میشه!
اما سعی کنید هر گز و یا حد اقل الان از این چیزا استفاده نکنید!
باید هر روز حد اقل دولیوان شیر بخوری البته بیشترش بهتره. سیب زمینی و تخم مرغ اب پز هر عصر بخور اما سعی کن زیاد زرده اش رو نخوری!
و برای یه برنامه حرفه ای باید به مربی مراجعه کنی.
راستی تمریناتت رو با تمرینات سبک شروع کن اما چون میخوای حجمی کار کنی سعی کن هر هفته به وزن تمریناتت اضافه کنی.
ممنون .
بازم به این سایت بیاید.

Cronus
04-24-2012, 13:07
سلام
داداش ی برنامه برای کاهش وزنمیخاستم
قدم 185
وزن 92

biyaban1358
05-26-2012, 12:50

جوانی 34 اساله ام 172 قد و50 کیلو وزن دارم خیلی لاغرم تازهگیها بدنسازی غیر حرفه ای هم میرم ولی اصلا اشتها ندارم چکار کنم وچه برنامه غذایی مصرف کنم تا وزنم بالا بره

DEL_ARAM Pardisi
05-26-2012, 13:16
جوانی 34 اساله ام 172 قد و50 کیلو وزن دارم خیلی لاغرم تازهگیها بدنسازی غیر حرفه ای هم میرم ولی اصلا اشتها ندارم چکار کنم وچه برنامه غذایی مصرف کنم تا وزنم بالا بره
سلام خوب هستین؟؟
شما 34 سن داری الان نبیاد زیاد ورزش سنگین انجام بدی.
میتونی به تمرینت ادامه بدی البته به صورت منظم تر و کمی سنگین تر با برنامه. مثلا باید مشخص کنی چه روزی چه ورزشی انجام بدی.
ورزشت رو بیشتر قدرتی کن زیاد سرعت کار نکن چون لاغر تر میشی مثلا اصلا ندو موقع ورز بیشتر قدرتی کار کن.
غذا هم باید خیلی بخوری سیب زمینی اب پز و تخم مرغ بخور.
تخم مرغ خییییلی بخور اما حواست باشه زیاد زرده نخور مریض میشی از هر چند تا یکیش رو با زرده بخور.
چزایی مثل نون و خرما برای شام بخور و صبح ها چیزای نشاسته دار بخور.
شما چون لاغری میتونی بعد از 2 یا 3 ماه تمرین کراتین چرب استفاده کنی اما حواست باشه برای 2 یا 3 ماه روی برنامه بخور!!! اصلاااا عادت نکن چون بعدش بد میشه فقط در همین حد بخور.
برای تمیرناتت هم به باشگاهی که میری بگو تا با تناسب حیکلت برات برنامه ورزِشی بنویسه.

biyaban1358
05-27-2012, 12:51
.
سلام مجدد ازاینکه به سوال قبلیم پاسخ دادید تشکر به ادامه سوال قبلی مخام بگم که متاسفانه جایی که مازندگی میکنیم باشگاه است ولی مربی درستی نداره تا بهم برنامه واموزش صحیح بدن بصورت اماتور شروع کردم از کمبود وزن رنج میبرم مطابق قدم که 172 است وزنم 50 است خیلی پایینه ومربی درست وحسابی هم نیست میخاستم از شما خواهش کنم به من راهنمایی کنید با چه حرکاتی شروع کنم چطوری حرکاتم را افزایش بدم وشما گفتید که قدرتی کار کنم یعنی نرمشهای سبک کنم بهتره یا نه نرمشهای سخت وفشرده کنم بعد وزنه بزنم بهتره وچند وقتی غذا بخورم بهتره اگه به سوالات من جواب بدید خیلی ازتو متشکر میشم

HaSSan
05-27-2012, 13:53
سلام مجدد ازاینکه به سوال قبلیم پاسخ دادید تشکر به ادامه سوال قبلی مخام بگم که متاسفانه جایی که مازندگی میکنیم باشگاه است ولی مربی درستی نداره تا بهم برنامه واموزش صحیح بدن بصورت اماتور شروع کردم از کمبود وزن رنج میبرم مطابق قدم که 172 است وزنم 50 است خیلی پایینه ومربی درست وحسابی هم نیست میخاستم از شما خواهش کنم به من راهنمایی کنید با چه حرکاتی شروع کنم چطوری حرکاتم را افزایش بدم وشما گفتید که قدرتی کار کنم یعنی نرمشهای سبک کنم بهتره یا نه نرمشهای سخت وفشرده کنم بعد وزنه بزنم بهتره وچند وقتی غذا بخورم بهتره اگه به سوالات من جواب بدید خیلی ازتو متشکر میشم

دوست عزیز اگه خیلی کم میتونی آیتم ها رو بزنی اول پیشنهاد بهت میکنم که آیتم ها رو سبک بزنی بعد ی مدت خود به خود درست میشه ...

ولی واسه ی شروع بهتره این آیتم هایی رو که بهت میگم بزنی 2 هفته اول اینو بزن اینو که زدی بیا همین جا تا بهت بگم چیکار کنی !

پرس بالا سینه هالتر (اگه میتونی حد اقل 2 تا 2:30 دو طرفش)

پرس سینه هالتر

پرس بالا سینه دستگاه

پرس سینه دستگاه

زیر بغل سیم کش دست باز از جلو

سوالی بود در خدمتم:16_14_22::16_14_22:

ali rajabi
06-16-2012, 21:03

سلام دوست عزیز
شما با محاسبه ی وزن و قد خود , پی میبرید که چیزی در حدود 18 کیلوگرم کمبود وزن دارید.
ابتدا در نظر داشته باشید که مهم ترین نکته در ورزش بدنسازی , تغذیه میباشد , حتی اگر بهترین مکمل های ورزشی را هم تهیه و استفاده کنید ولی برنامه ی غذایی مناسبی نداشته باشید , حتی 1 گرم به وزن شما افزوده نمیشود.
به دلیل ضعف و کمبود وزن , پیشنهاد میشود تمام روز های هفته را ورزش نکنید و ابتدا با هفته ای 3 جلسه شروع کنید.
گرم کردن قبل از تمرین فقط جهت عدم اسیب دیدگی شما صورت میپذیرد و شما نیازی به ورزش های هوازی ندارید.
ابتدا طوری که جریان خون در اندام های شما برقرار شود و احساس کنید که بدنتان به اصتلاح گرم شده , نرمش کنید تا در تمرین اسیب دیدگی رخ ندهد.
برنامه ی شما باید 2 عضله باشد تا در طول هفته , بر روی تمامیه اندام های خود(اصلی و فرعی) , کار کرده باشید
توصیه میشود روز اول را که ابتدای هفته میباشد با برنامه ی "پا" شروع کنید , زیرا در ابتدای هفته , انرژی شما در بهترین شرایط به سر میبرد.
برنامه ی پا را حتما با پشت بازو بزنید !
برنامه ی دوم شما سینه میباشد که یک عضله ی بزرگ است و شما باید ان را با یک عضله ی کوچک ترکیب کنید (زیرا جریان خون در عضله ی بزرگ برقرار شده و شما میخواهید یک دفعه جریان خون تغییر دهید), همانند زیر بغل و جلو بازو که پیشنهاد میشود با جلو بازو انجام شود , زیرا هنگام انجام حرکات سینه , به جلو بازو هم فشار وارد میشود.
برنامه سوم شما سرشانه میباشد که عضله ی بزرگ میباشد و باید همانند سینه , با یک عضله ی کوچک ترکیب شود , شما سرشانه را با زیر بغل میزنید.
مدت زمان تمرین نباید بیش از 45 دقیقه الی 1 ساعت شود زیرا بازدهی بدن , بیش از ان نیست و بیش از ان راندمان کاهش میابد و بدن شروع میکند به تبدیل عضله به انرژی که شما به جای افزایش وزن , با کاهش وزن مواجه میشوید.
برنامه های شما باید با توجه به فورم بدن شما باشد که اگر عکسی از بدن خود در پیغام خصوصی برای بنده ارسال کنید , برنامه ای مناسب با ساختار و ایرادات بدن شما , تقدیم میکنم.
گردو و تخم مرغ اب پز را به صبحانه خود اضافه کنید ولی در نظر داشته باشید که هیچ گاه زرده تخم مرغ را میل نکنید و حین میل کردن , زرده را از سفیده جدا کنید و میل کنید
سعی کنید مرغ را به وعده ی غذایی خود اضافه کنید که ارزش ان بیش از گوشت و کباب است.
پس از میل شام , سعی کنید یک کاسه سوپ به همراه 1 عدد سیب زمینی اب پز میل کنید.
قبل از خواب حتما یک لیوان شیر میل کنید تا اسید لاکتیک بدن را دفع کند که کار گلوتامین را انجام میدهد.
توجه داشته باشید که در بین انواع سیب زمینی ها , پس از میل سیب زمینی اب پز , 15% ان دفع میشود و سیب زمینی سرخ کرده 85% ان پس از میل دفع میشود که ضرر های خاص خود را هم دارد.

سوالی در این زمینه بود , ینده در خدمتم
موفق باشید

ali rajabi
06-16-2012, 23:33
سلام
میتوانید از این برنامه که تقدیم حضورتان میکنم , به صورت یک برنامه ی پایه استفاده کنید
دقت کنید تنوع در برنامه های بدنسازی , لازم و ضروری است زیرا بعد از مدتی , بدن به یک برنامه عادت میکند.
در برنامه های بدنسازی , حرکاتی را باید به صورت **** انجام داد , به این گئنه که دو حرکت را به صورت متوالی و بدون وقفه انجام میدهید و یک ست حساب میکنید که در برنامه ی زیر با علامت "+" مشخص کردم

برنامه جلسه اول:

جلو پا ماشین
اسکات پا
داخل پا ماشین + بیرون پا ماشین
پشت پا دستگاه (در صورتی که از درد کمر رنج نمیبرید , میتوانید از پشت تا ددلیفت به جای پشت پا ماشین استفاده کنید)

پشت بازو هاتر خواب
پشت بازو دمبل تک
پشت بازو سیم کش
پشت بازو نیکمت (در صورت وجود دستکاه "دیپ" , جایگزین کنید حرکت را)
برنامه جلسه دوم

پرس بالا سینه هالتر
بالا سیم کش قفسه
پرس سینه هالتر + پرس سینه قفسه دمبل
زیر سینه هالتر

جلو بازو هالتر ez
جلو بازو لاری
جلو بازو دمبل تک
جلو با صلیب
برنامه جلسه سوم

سرشانه نشر جانب + سرشانه نشر از جلو
سرشانه اسمیت از جلو
سرشانه اسمیت از پشت
سرشانه فلای

زیر بغل سیم کش از جلو دست برعکس
زیر بغل پلاور
زیر بغل بارفیکس دست باز
زیر بغل خم هالتر
دوستان عزیز میتوانند با شرح مشخصات خود در این تاپیک , برنامه ی مخصوص به خود را دریافت کنند

توجه داشته باشد اگر تغدیه شما مناسب باشد , با انجام حرکات بالا , شاهد افزایش وزن میباشید , زیرا بدن شما , انرژی لازم را از مواد غذایی که میل کردید تامین میکند
ولی اگر تغذیه مناسبی نداشته باشید , بدن شما از چربی شما جهت تامین نیرو استفاده میکند که ار میزان چربی کم باشد , عضلات شما را به انرژی تبدیل کرده و شما با کاهش وزن مواجه میشوید.
نوع انجام حرکات بالا بسیار مهم است و جهت فورم گرفتن بدن باید هر کدام را به یک نحو انجام داد.

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ImanHp
07-11-2012, 21:24
با سلام خدمت آقای رجبی
بنده 20 سال سن و حدود 65 کیلوگرم وزن دارم و قدم هم 186 سانتی متر است!
مدت کمی هست که به بدن سازی میرم و قصدم افزایش وزن هست! از هیچ مکمل و داروی خاصی استفاده نمیکنم و از سفیده تخم مرغ و سیب زمینی پخته هم جدیدا زیاد استفاده میکنم!
برنامه بدن سازی رو 4 روز در هفته تنظیم کردم و به این صورت هست:

جلسه اول
پرس بالا سینه هالتر ----4 ست 6 تایی
پرس بالا سینه دمبل ---- 3 ست 8 تایی
پرس سینه هالتر ---- 3 ست 8 تایی
پرس سینه دمبل ---- 3 ست 8 تایی
قفسه سینه دمبل ---- 3 ست 8 تایی

جلسه دوم

سرشانه هالتر از پشت 3*8
سرشانه هالتر از جلو 3*8
سرشانه دمبل 3*8
نشر از جانب 3*8
زیر بغل از پشت سیم کش 3*8
پلاور دمبل 3*8
زیر بغل از جلو سیم کش 3*8

جلسه سوم

جلو بازو هالتر 3*8
جلو بازو دمبل 3*8
جلو بازو مرکزی 3*8
پشت بازو سیم کش 3*8
دیپ 3*8
پشت بازو دمبل از پشت 3*8

جلسه چهام

جلو پا ماشین 4*8
پشت پا 3*8
اسکات 3*8
ساق ...

میخواستم ببینم اگه برنامه مشکلی نداره که هیچی اگه اشتباهه یه برنامه مناسب وزنم ازتون بگیرم!
ممنون

† Prince Soroush †
07-11-2012, 21:35
زرشک من کلا 6 جلسس میرم
قدم 187
وزنم 60

نمیخوام کم یا زیاد کنم!
اصلا برم چیکارکنم؟:w768:

ali rajabi
07-11-2012, 22:42
سلام ایمان جان
ضمن عرض خوش امد گویی به شما ;
ابتدا عرض کنم که وزن ایده ال برای سن شما 87Kg میباشد که لازمه ی رسیدن به ان تغذیه مناسب در کنار مکمل های ورزشی است
ابتدا شما باید بدون هیچ مکملی به استلاح بدن خود را پر کنید زیرا بدن شما به دلیل کمبود توده چربی , به راحتی با تغذیه مناسب حدود 5Kg افزایش میبابد , حال اگر از ابتدا شما با مکمل اغاز کنید , بدن شما به پروتئین واکنش نشان داده و برای رسیدن به وزن ایده ال , مجبورید از مکمل های قوی تر استفاده کنید
شما برای 1 ماه بدون پروتئین (بدون هیچ مکملی) برنامه ی خود را 3 جلسه (چون پروتئین مصرف نمیکند 4 جلسه زیاد است بدن شما میسوزد و نتیجه ی دلخواه حاصل نمیشود) در هفته با تغذیه مناسب شروع کنید و وزن و سایز خود را یادداشت کنید ماه بعد اختلاف را به بنده اطلاع دهید تا با کمترین هزینه و کمترین ضرر به نتیجه ی دلخواه برسید.
در مورد برنامه ی شما :

جلسه اول
پرس بالا سینه هالتر ----4 ست 6 تایی 3 * 12
پرس بالا سینه دمبل قفسه ---- 3 ست 8 تایی
پرس سینه هالتر ---- 3 * (12 / 10 / 8)
پرس سینه دمبل چرخشی ---- 3 ست 8 تایی
قفسه سینه دمبل ---- 3 ست 8 تایی حذف

سپس با جلو بازو ترکیب کرده

جلو بازو هالتر دست جمع + دست باز 3*8
جلو بازو دمبل تک 3*8
جلو بازو مرکزی 3*8 حذف و به جای ان جلو بازو صلیب

سرشانه هالتر از پشت 3*8
سرشانه هالتر از جلو 3*8
سرشانه دمبل 3*8
نشر از جانب 3*8 (ابتدا این حرکت را میزنید سپس هالتر از جلو و پشت را میزنید)

کول لیفت هالتر

زیر بغل از پشت سیم کش 3*8 حذف
پلاور دمبل 3*8 شماره 2
زیر بغل از جلو سیم کش 3*8 شماره 1
زیر بغل T بارو 3*8 زیرا روی پشت شما فشاری نبود در برنامه ی خودتان

اسکات پا کامل (انقدر بشینید تا نشیمن گاه شما به زمین برسید برای گردی ان)
پرس پا دستگاه 3*7
جلو پا ماشین 4*8
پشت پا 3*8
ساق ...

پشت بازو سیم کش 3*8
دیپ 3*8 (اخرین حرکت)
پشت بازو دمبل از پشت 3*8

ایمان جان تغذیه کامل و خوب بخور

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ImanHp
07-11-2012, 23:01
من این قسمت رو متوجه نشدم. اگه میشه کاملتر توضیح بدین!

ali rajabi
07-11-2012, 23:10
من این قسمت رو متوجه نشدم. اگه میشه کاملتر توضیح بدین!

هالتر را نسبت به قدرت خود وزنه قرار بدید , سپس کمر صاف انقدری پایین بیایید تا تقریبا باسن شما دیگر با زمین مماس شود که برای بزرگی و گردی باسن از مهم ترین حرکات است.

saeed_lovely
07-14-2012, 18:52
سلام دوست عزیز.یه برنامه غذایی و بدن سازی میخواستم واسه افزایش وزن.
23 ساله ام
62 کیلو وزنمه
قد :176
دور موچ : 16 سانت
دور بازو 26
دور شکم 77
8 ماه پیش یه 2 ماهی بدنسازی رفتم یکم رشد داشتم ولی بعدش ثابت موند که مشکلی پیش اود دیگه نرفتم.در مورد غذا خوردنمم زیاد نمیتونم بخورم از یه حدی بیشتر میخورم حالت تهوع بهم دست میده
با این اوصاف یه برنامه خوب بهم بدین در مورد مدت زمانی که طول میکشه تا نتیجشو ببینمو مصرف پروتئینو اینا هم یه توضیح بدین ممنون میشم

ali rajabi
07-14-2012, 21:57
سلام سعید جان
ضمن عرض خوش امد گویی به شما , عرض کنم خدمتتون که شما در سنی هستید که میتوانید با اندکی تلاش به دلیل پتانسیل بالای بدن , به نتیجه ی دلخواه با کمتر دوز مکمل های ورزشی دست یابید.
این که شما پس از 2 ماه ورزش , وزنتان ثابت مانده , نشانه ی این است که بدن شما تقریبا به وزن نرمال خود رسیده که باید با شروع مکمل های ورزشی , روند افزایش وزن خود را ادامه دهید.
در مورد برنامه ی غذایی:
حتما در صبحانه ; گردو , پنیر و شیر را میل کنید (مواد غذایی بیشتر در این مرحله نیازی نیست)
بین صبحانه و نهار حتما روزی 6 عدد فقط سفیده ی تخم مرغ میل کنید(با نمک و آبلیمو میل شود)
در نظر داشته باشید که ارزش غذایی مرغ از گوشت بیشتر است , نهار را حتما با برنج میل کنید و نگران افزایش چربی در ناحیه ی شکم خود نباشید که در سومین دوره , با افزودن **** پمپ که در ان چربی سوز هم موجود است و با برنامه ی فشرده ی هفته ای 3 جلسه شکم , چربی های اضافی اب میشوند.
بین نهار و شام حتما فیله مرغ را میل کنید و پس از شام حتما از سوپ های اماده استفاده کنید + 2 عدد سیب زمینی متوسط اب پز.
در مورد اشتها عرض کنم خدمت شما که وقتی به خودروی خود بنزین میزنید و از ان کم استفاده میکنید , اکثر موجودی بنزین در خودرو باقی میماند , حال شما میتوانید مقداری که باک خودروی خود خالی بود بنزین را به باک خود اضافه کنید ? خیر!
بدن شما به دلیل فعالیت بدنی کم , سوخت و ساز پایینی دارد که کاملا نرمال طبیعی است , پس از افزایش فعالیت قطعا تغییر را در خود احساس میکنید (نگران نباشید)

برنامه ای که برای شما مناسب است یک برنامه ی 6 جلسه ای در هفته با نهایت فشار میباشد
شما برای اینکه به نتیجه ی دلخواه برسید , باید طبق مطالب فوق , تغذیه ی کامل و منظمی داشته باشید
اما در مورد مکمل:

پروتئین وی 100%
کراتین مارک پویان (وظیفه ی کراتین افزایش حجم اب دار و افزایش قدرت میباشد و یک شوک برای کسانی که وزنشان ثابت مانده محسوب میشود) (پویان دوز پایینی دارد که برای شما مناسب است از قیمت مناسبی نسبت به سایر برند ها برخوردار میباشد)
امینو (امینو base پروتئین است و غذای بدن شما که حجم خشک و بدون اب به شما میدهد)

سعی کنید مکمل های ورزشی (به علت تقلبی بودن محصولات و عوارض بسیار بالای ان ها) را از داروخانه تهیه کنید.

برنامه

1

پرس بالا سینه هالتر + دمبل بالا سینه قفسه 4*8 (دقت کنید در حرکت قفسه کاملا دستان صاف باشند)
پرس سینه هالتر 12-10-8-6
شنا سوئدی + زیر سینه هالتر 3*8
جلوبازو طناب 4*8جلو بازو EZ دست جمع 12-10-9
جلو بازو چکشی 3*8
ساعد

2

سرشانه نشر از جانب 4*8
سرشانه نشر از جلو 3*8
سرشانه پرس دستگاه 3*8
سرشانه نشر خم دمبل (دقت کنید حتما زاویه ی بدن شما با زمین صفر باشد (نسبت به زمین افقی باشید)) 2*10 + 2*8
کول لیفت هالتر
زیر بغل سیم کش از جلو 4*8
زیر بغل بارفیکس دست جمع 3*8
زیر بغل هالتر خم 2*10
زیر بغل T بارو

3

اسکات پا باز کامل 3*8
اسکات پا 45 درجه 2*10
جلو پا ماشین (سنگین) 3*12
داخل پا ماشن 4*12
پشت بازو هالتر خواب 4*8
پشت بازو دمبل تک 3*8
پشت بازو طناب 3*8
پشت بازو دیپ 3*12

این برنامه فقط برای 5 هفته اعتبار دارد

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

saeed_lovely
07-16-2012, 06:20
سلام سعید جان
ضمن عرض خوش امد گویی به شما , عرض کنم خدمتتون که شما در سنی هستید که میتوانید با اندکی تلاش به دلیل پتانسیل بالای بدن , به نتیجه ی دلخواه با کمتر دوز مکمل های ورزشی دست یابید.
این که شما پس از 2 ماه ورزش , وزنتان ثابت مانده , نشانه ی این است که بدن شما تقریبا به وزن نرمال خود رسیده که باید با شروع مکمل های ورزشی , روند افزایش وزن خود را ادامه دهید.
در مورد برنامه ی غذایی:
حتما در صبحانه ; گردو , پنیر و شیر را میل کنید (مواد غذایی بیشتر در این مرحله نیازی نیست)
بین صبحانه و نهار حتما روزی 6 عدد فقط سفیده ی تخم مرغ میل کنید(با نمک و آبلیمو میل شود)
در نظر داشته باشید که ارزش غذایی مرغ از گوشت بیشتر است , نهار را حتما با برنج میل کنید و نگران افزایش چربی در ناحیه ی شکم خود نباشید که در سومین دوره , با افزودن **** پمپ که در ان چربی سوز هم موجود است و با برنامه ی فشرده ی هفته ای 3 جلسه شکم , چربی های اضافی اب میشوند.
بین نهار و شام حتما فیله مرغ را میل کنید و پس از شام حتما از سوپ های اماده استفاده کنید + 2 عدد سیب زمینی متوسط اب پز.
در مورد اشتها عرض کنم خدمت شما که وقتی به خودروی خود بنزین میزنید و از ان کم استفاده میکنید , اکثر موجودی بنزین در خودرو باقی میماند , حال شما میتوانید مقداری که باک خودروی خود خالی بود بنزین را به باک خود اضافه کنید ? خیر!
بدن شما به دلیل فعالیت بدنی کم , سوخت و ساز پایینی دارد که کاملا نرمال طبیعی است , پس از افزایش فعالیت قطعا تغییر را در خود احساس میکنید (نگران نباشید)

برنامه ای که برای شما مناسب است یک برنامه ی 6 جلسه ای در هفته با نهایت فشار میباشد
شما برای اینکه به نتیجه ی دلخواه برسید , باید طبق مطالب فوق , تغذیه ی کامل و منظمی داشته باشید
اما در مورد مکمل:

پروتئین وی 100%
کراتین مارک پویان (وظیفه ی کراتین افزایش حجم اب دار و افزایش قدرت میباشد و یک شوک برای کسانی که وزنشان ثابت مانده محسوب میشود) (پویان دوز پایینی دارد که برای شما مناسب است از قیمت مناسبی نسبت به سایر برند ها برخوردار میباشد)
امینو (امینو base پروتئین است و غذای بدن شما که حجم خشک و بدون اب به شما میدهد)
سعی کنید مکمل های ورزشی (به علت تقلبی بودن محصولات و عوارض بسیار بالای ان ها) را از داروخانه تهیه کنید.

برنامه

1
پرس بالا سینه هالتر + دمبل بالا سینه قفسه 4*8 (دقت کنید در حرکت قفسه کاملا دستان صاف باشند)
پرس سینه هالتر 12-10-8-6
شنا سوئدی + زیر سینه هالتر 3*8
جلوبازو طناب 4*8جلو بازو ez دست جمع 12-10-9
جلو بازو چکشی 3*8
ساعد

2
سرشانه نشر از جانب 4*8
سرشانه نشر از جلو 3*8
سرشانه پرس دستگاه 3*8
سرشانه نشر خم دمبل (دقت کنید حتما زاویه ی بدن شما با زمین صفر باشد (نسبت به زمین افقی باشید)) 2*10 + 2*8
کول لیفت هالتر
زیر بغل سیم کش از جلو 4*8
زیر بغل بارفیکس دست جمع 3*8
زیر بغل هالتر خم 2*10
زیر بغل t بارو

3
اسکات پا باز کامل 3*8
اسکات پا 45 درجه 2*10
جلو پا ماشین (سنگین) 3*12
داخل پا ماشن 4*12
پشت بازو هالتر خواب 4*8
پشت بازو دمبل تک 3*8
پشت بازو طناب 3*8
پشت بازو دیپ 3*12

این برنامه فقط برای 5 هفته اعتبار دارد

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

علی جان ممنون از توضیح کاملت.فقط یه سوال اینکه مصرف مکمل هارو بعد از اینکه بدنم رشدی نداشت شروع کنم دیگه ؟

بعد یه قضیه ای.اینجوری من شنیدم که 6 روز تمرین در هفته بدنو میسوزونه واسه همین نتیجه ای نمیده(البته در مورد منی که زیاد بدن سازی کار نکردم)حداقل 3 روز باید استراحت داشته باشم...نظر شما چیه دراین مورد؟

ali rajabi
07-16-2012, 21:05
سلام
سعید جان در مورد مکمل ها , زمان شروع 6 هفته پس از یک تمرین منظم و دقیق میباشد.
از زمانی که شروع به تمرین کردید , 6 هفته ی بعد مکمل ها را تهیه , و بدون وقفه استفاده کنید.
در مورد تعداد روز ها در تمرین عرض کنم که شما در این 6 هفته که بدن خود را به بالاترین حد امادگی برای شروع یک دوره خوب میرسانید باید 3 روز در هفته تمرین کنید و برای دوره و برنامه ای که عرض کردم 6 روز در هفته تمرین میکنید.
این برنامه لازمه ی تغذیه خوب و کامل میباشد و اگر این برنامه را بدون مکمل انجام دهید بدنتان میسوزد.
سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

saeed_lovely
07-17-2012, 23:36
تو این 6 هفته چه برنامه ای رو باید انجام بدم؟برنامه ای که به ایمان عزیز دادین شامل حال منم میشه؟

و اینکه وزن ایده آلم نسبت به سنم که 23 هست و قدم 176 چقده؟

سلام ایمان جان
ابتدا عرض کنم که وزن ایده ال برای سن شما 87kg میباشد که لازمه ی رسیدن به ان تغذیه مناسب در کنار مکمل های ورزشی است
ابتدا شما باید بدون هیچ مکملی به استلاح بدن خود را پر کنید زیرا بدن شما به دلیل کمبود توده چربی , به راحتی با تغذیه مناسب حدود 5kg افزایش میبابد , حال اگر از ابتدا شما با مکمل اغاز کنید , بدن شما به پروتئین واکنش نشان داده و برای رسیدن به وزن ایده ال , مجبورید از مکمل های قوی تر استفاده کنید
شما برای 1 ماه بدون پروتئین (بدون هیچ مکملی) برنامه ی خود را 3 جلسه (چون پروتئین مصرف نمیکند 4 جلسه زیاد است بدن شما میسوزد و نتیجه ی دلخواه حاصل نمیشود) در هفته با تغذیه مناسب شروع کنید و وزن و سایز خود را یادداشت کنید ماه بعد اختلاف را به بنده اطلاع دهید تا با کمترین هزینه و کمترین ضرر به نتیجه ی دلخواه برسید.
در مورد برنامه ی شما :

جلسه اول
پرس بالا سینه هالتر ----4 ست 6 تایی 3 * 12
پرس بالا سینه دمبل قفسه ---- 3 ست 8 تایی
پرس سینه هالتر ---- 3 * (12 / 10 / 8)
پرس سینه دمبل چرخشی ---- 3 ست 8 تایی
قفسه سینه دمبل ---- 3 ست 8 تایی حذف

سپس با جلو بازو ترکیب کرده

جلو بازو هالتر دست جمع + دست باز 3*8
جلو بازو دمبل تک 3*8
جلو بازو مرکزی 3*8 حذف و به جای ان جلو بازو صلیب

جلسه دوم:

سرشانه هالتر از پشت 3*8
سرشانه هالتر از جلو 3*8
سرشانه دمبل 3*8
نشر از جانب 3*8 (ابتدا این حرکت را میزنید سپس هالتر از جلو و پشت را میزنید)

کول لیفت هالتر

زیر بغل از پشت سیم کش 3*8 حذف
پلاور دمبل 3*8 شماره 2
زیر بغل از جلو سیم کش 3*8 شماره 1
زیر بغل t بارو 3*8 زیرا روی پشت شما فشاری نبود در برنامه ی خودتان

جلسه ی سوم:
پرس پا دستگاه 3*7
جلو پا ماشین 4*8
پشت پا 3*8
ساق ...

پشت بازو سیم کش 3*8
دیپ 3*8 (اخرین حرکت)
پشت بازو دمبل از پشت 3*8

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ali rajabi
07-18-2012, 00:45
سلام
سعید جان هر کس از وزن ایده ال یک تعریفی دارد , وزن ایده ال معمولا یک فرمول ثابت دارد ولی در بیشتر موارد کمتر یا بیشتر از ان است.
شما باید حد اقل 80kG وزن بگیرید و وقتی که به این وزن رسیدید , اگر باز هم به راحتی وزن گرفتید(همانند الان که میخواهید start بزنید برای رسیدن به 80Kg) , وزن ایده ال ما بیشتر از 80Kg است ولی اگر به سختی وزن گرفتید , یعنی بدن شما از توده ی چربی اشباه شده و شما بیش از ان , باید با مکمل های ورزشی و استروئید (که لزوما توصیه نمیشود ولی در صورت تمایل بهترین نوع ان را معرفی میکنم) وزن خود را افزایش دهید که در صورت قطع ان هم پس از اندک زمانی به وزن نرمال اولیه (البته با حجمی بیشتر) باز خواهید گشت.
در مورد برنامه , در صفحه ی 3 , پست شماره ی 22 یک برنامه ی همگانی را نوشته ام که میتوانید با تغییر در تعداد set ها , ان را برای 6 هفته و قبل از برنامه ی اصلی خود بزنید.
دقت کنید در این 6 هفته از فعالیت های اضافی , تغذیه کم , فشار بیش از حد به اندام های بدن جلوگیری , و در طول دوره ی اصلی , روابط جنسی را هم باید کنترل کنید.
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

saeed_lovely
07-18-2012, 11:00
شرمنده علی جان یه سوال دیگه هم داشتم.سفیده ی تخم مرغو خام بخورم مشکلی داره یا حتما باید پخته بخورم؟

ali rajabi
07-18-2012, 22:34
سلام
سعید جان دشمنت شرمنده , این تاپیک برای پاسخ به سوالات شما عزیزان علاقه مند باز شده تا به تمامیه ی سوالات شما رسیدگی بشود.
در مورد سوال شما عرض کنم که هیچ ایرادی از نظر خاصیت و تغییر پروتئین در خام یا پخته وجود ندارد , ولی برای اطمینان از برخی مسمومیت های غذایی و ... , بهتر است پخته میل شود.
باز هم سوالی بود در خدمتم
شاد باشید

elite1370
11-03-2012, 08:45
سلام من رشتم ژیمناستیکه
یک برنامه میخوام برای پا وشکم و فیله با پشت بازو و سرشانه که به صورت انفجاری باشه

آپاچی
11-05-2012, 15:05
سلام به همه دوستان
من تازه عضو شدم و می خوام یه برنامه بهم پیشنهاد بدین با شرایط ذیل قبلاً متشکرم:
- شنبه تا چهارشنبه در محل کارم ساعت 12 تا 13 از وسایل بدنسازی می تونم استفاده کنم نه بیشتر
-خودم تا حالا برای استفاده بهتر از وقت و جلوگیری از هدر رفتن زمان استفاده برای مثال پرس سینه ،مسگری،پشت پا،شکم و اسکات را یه سری میزنم بعد دوباره ست دوم پرس رو به همین ترتیب شروع میکنم آیا این کار اصولیه؟
-اگه بخوام تا عید حجم کار کنم چه کار انجام بدم؟
-نهار چی بخورم و با چه فاصله ای؟
-حین تمرین نوشیدنی چی استفاده کنم؟

آپاچی
11-05-2012, 15:06
راستی یادم رفت وزن تقریبیم 80 و قدمم 170 یه ذره پهلوهام چربی داره نه به اون صورت

rozbeh1371
12-17-2012, 15:01
سلام داداش من روزبه هستم
سنم:21
قد:183
وزن:108
حدود دو هفته هست که باشگاه بدن سازی میرم از نظر عضلانی تا حدودی پیشرفت کردم
ولی وزنم خیلی بالا رفته یعنی قبل اینکه باشگاه برم وزنم 100 کیلو بود در ضمن شام هم نمیخورم
یک برنامه غذایی بهم بده که حد اقل چربی اضافی بدنم رو که از ناحیه شکم و پهلوها هست کم کنم
ممنون

rāma
12-17-2012, 15:55
سلام به منم کمک کنید لاغر شم

راشا تهرونی
01-08-2013, 11:40
سلام من 26 ساله هستم
قدم 175
وزنم 58 هستش خیلی لاغر هستم بخاطر همین به این ورزش رو اوردم چون وقتی کار میکنم احساس گشنگی میکنم و اشتا هام باز میشه
اگر میشه یه برنامه غذایی برای حج اوردن بهم بدین
یه دنیا ممنون هستم

راشا تهرونی
01-11-2013, 17:07
سلام من 26 ساله هستم
قدم 175
وزنم 58 هستش خیلی لاغر هستم بخاطر همین به این ورزش رو اوردم چون وقتی کار میکنم احساس گشنگی میکنم و اشتا هام باز میشه
اگر میشه یه برنامه غذایی برای حج اوردن بهم بدین
یه دنیا ممنون هستم

خبری نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شبستان
02-19-2013, 23:21
سلام ایمان جان
ابتدا عرض کنم که وزن ایده ال برای سن شما 87kg میباشد که لازمه ی رسیدن به ان تغذیه مناسب در کنار مکمل های ورزشی است
ابتدا شما باید بدون هیچ مکملی به استلاح بدن خود را پر کنید زیرا بدن شما به دلیل کمبود توده چربی , به راحتی با تغذیه مناسب حدود 5kg افزایش میبابد , حال اگر از ابتدا شما با مکمل اغاز کنید , بدن شما به پروتئین واکنش نشان داده و برای رسیدن به وزن ایده ال , مجبورید از مکمل های قوی تر استفاده کنید
در مورد برنامه ی شما :

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

با سلام و عرض خسته نباشید و ممنون از تایپیکتون.
موضوعی بود که میخواستم اینجا مطرح کنم. قبل از هر چیز هم از نیت دوستان عزیز و
رامی تشکر میکنم.
اما به نظر بنده که تجاربی در زمینه ورزهای رزمی و بدنسازی دارم، برنامه دادن بدون دیدن تیپ بدنی درست و صحیح نیست.
چه بسا نتیجه عکس بده.
شما تا تیپ بدنی دوستان رو نبینین نمیتونین تجسم درستی از اندام اونا داشته باشین.و اینکه کدام عضلات نیاز به تقویت بیشتر و سعی افزون داره، و کجاها میشه روشون حساب باز کرد.
پیشنهاد :
دوستانی که در این زمینه تخصص دارن، یه فرم طراحی کنن ( از جمله : سن ، وزن ، قد و ... وضعیت تغذیه و .... و همچنین هدف از انجام تمرینات ( حجم، خشک، فیتنس و ... )
و سپس دوستان علاقمند به درستی جواب بدن، و همچنین نکته مهم تصاویر بدنی هستش. میتونن طبق فرمتی که دوستان میگین ( مثلا نمای روبرو، بغل، پهلوها و ... ) عکس بگیرن و حتی صورت رو نشون ندن، تا دوستان بتونن بشتر و بهتر بهشون کمک کنن.

با تشکر از تایپک مفید شما

شبستان
رایان گرافیک

manager.ajami
08-23-2013, 21:44
سلام
من یه پسر 19 ساله با قد 190 و وزن 67 کیلو هستم. میخواستم ببینم یک برنامه غدایی و نرمش و بدنسازی خوب بهم بدین
من شرایط رفتن به باشگاه رو ندارم، اگه امکان داره ورزش ساده مثل درازنشست و شنا و اینجور چیزا باشه
زیاد هم پرخور نیستم یعنی کم خوراکم
با تشکر فراوان

Milad
08-24-2013, 11:28
سلام
من یه پسر 19 ساله با قد 190 و وزن 67 کیلو هستم. میخواستم ببینم یک برنامه غدایی و نرمش و بدنسازی خوب بهم بدین
من شرایط رفتن به باشگاه رو ندارم، اگه امکان داره ورزش ساده مثل درازنشست و شنا و اینجور چیزا باشه
زیاد هم پرخور نیستم یعنی کم خوراکم
با تشکر فراوان

دوست عزیز این تاپیک قدیمی هستش
در ضمن هیچ کجای دنیا برنامه تمرینی و غذایی بدون دونستن تیپ بدنی و دیدن بدن ارائه نمیدن!
شما باید یه مرکز مشاوره بری تا بدنتو ببینه و بهت برنامه بده یا باشگاه بری تا مربی باشگاه بهت برنامه بده!

هر بدنی نقاط ضعف و قوتی داره که با دیدن بدن میشه شناختشون و برنامه رو طبق اونا تنظیم کرد

ولی توصیه اکید دارم حتما به مشاور مراجعه کنی یا یه مربی خوب بگیری

یا حق!