برای تزیین اتاق خواب نوزادان و کودکان، همیشه لازم نیست از استیکر دیواری یا کاغذ دیواری استفاده کنید! شما می توانید با صرف نیم ساعت وقت، زیبا ترین تابلوی فانتزی کودکانه را متناسب سرویس اتاق خواب و ست رولحافی کودک، خودتان درست کنید. روش درست کردن تابلو های فانتزی را برای تزیین منزل در ادامه ببینید:
مزیت این تابلوها در مقایسه با استیکر دیواری و کاغذ دیواری برای تکمیل دکوراسیون اتاق نوزادن و کودکان، این است که شما می توانید آن را هماهنگ با طرح روتختی و پرده اتاق کودکان درست کنید و منحصر به فرد است.
شما می توانید در این تابلوها اسم کودک را بنویسید که اختصاصی تر و جالب تر شود. این طرح برای اتاق خواب نوزادان دختر و پسر و نیز کودکان قابل استفاده است.
و مهم تر از همه اینکه برای درست کردن چنین تابلوی زیبایی نیاز نیست نقاش باشید!
مواد لازم برای کاردستی تابلو:
بوم سفید
رنگ اکریلیک قهوه ای
تکه های مقوای نقش دار یا پارچه
( اگر چنین مقواهایی در دسترستان نیست می توانید از جعبه دستمال کاغذی و مشابه آن استفاده نمایید)
وارنیش
( در فروشگاه های لوازم هنری فروخته می شود و دو نوع مات و براق دارد)
قیچی و چسب
روش ساخت تابلو برای اتاق نوزادان و کودکان:
روش کار در این کاردستی زیبا؛ روش کلاژ / کولاژ یا تکه چسبانی است. بدین ترتیب که تکه های تصویر ابتدا بریده شده و بعد چسبانده می شود تا تصویر نهایی درست شود. این روش برای درست کردن تابلو توسط کسانی که نقاشی بلد نیستند، ایده آل است.
در مرحله اول ، مانند عکس زیرنقش مورد نظرتان را پشت پارچه یا برگه مقوای نقش دارتان ترسیم کنید.
تزیین اتاق نوزاد


سپس تکه های برگ و پرنده را روی بوم سفید مثل تصویر زیر بچینید و بچسبانید.

تزئین اتاق نوزاد


بعد شاخه ها را مثل عکس زیر روی بوم نقاشی کنید.
نکته : اگردر کشیدن شاخه ها مهارت ندارید، می توانید شاخه ها را از مقوای قهوه ای ببرید و بعد روی آن برگها و پرنده را بچسبانید.
و حتی از کاموا یا نوار قیطان برای این کار استفاده کنید.
تزئین اتاق نوزاد


در آخر کار هم روی تمام سطح کار را وارنیش بزنید تا در اثر گرد و خاک و تابش خورشید و … آسیب نبیند. به جای زدن وارنیش می توانید تابلو را قاب کنید و آن را با شیشه محافظت کنید.

شما می توانید نقش قرینه تابلوی بالا را نیز مثل عکس زیر درست کنید و آن ها را در کنار هم و یا زیر هم در اتاق نوزاد یا کودک بچسبانید.
دکوراسیون اتاق نوزاد


علاوه بر تزیین اتاق نوزاد و کودک ، از این آموزش می توانید برای تزئین کلاس در مدرسه و مهد کودک نیز استفاده کنید.