انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
خوراک آر اس اس

آخرین ارسالات انجمن

تبلیغات ایران پردیس
تبلیغات ایران پردیس تبلیغات ایران پردیس

+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: داستانهای شمشیر حقیقت - تری گودکای

1. Top | #1

عنوان کاربر
    .::> آشوبگر <::.
    میانگین پست در روز
    3.77
    پسندیده
    859
    میزان امتیاز
    60

پیش فرض داستانهای شمشیر حقیقت - تری گودکای

فوق العاده است .یه کتاب طولانی ولی عالی (کتاب اول سری داستانهای شمشیر حقیقت(Sword of Truth) ). در چاپ امریکایی اش 836 صفحه است ومن حدود 100 صفحه اش رو خوندم عالی بود.واقعا ارزش ترجمه رو داره...

اینجا جایی برای بحث در مورد این کتاب و کلا این سری داستان نوشته ی آقای Terry Goodkind هست .

2. کاربر مقابل پست P o 0 o r i A عزیز را پسندیده است:

peyman20 (02-18-2009)

3. محل تبليغات شما    موزيک روز

4. Top | #2

عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    3.77
    پسندیده
    859
    میزان امتیاز
    60

این کتابی که شما نوشتید ده جلد و این جلد یک شه
    1. Wizard's First Rule (1994)
    2. Stone of Tears (1995)
    3. Blood of the Fold (1996)
    4. Temple of the Winds (1997)
    5. Soul of the Fire (1999)
    6. Faith of the Fallen (2000)
    7. The Pillars of Creation (2001)
    8. Naked Empire (2003)
    9. Chainfire (2005)
    10. Phantom (2006)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    3.77
    پسندیده
    859
    میزان امتیاز
    60

این کتاب کتاب اول از سری فعلا 9 کتابی (phantom فعلا قراره مارس 2006 منتشر بشه)آقای goodkind هست وایشون قول داده تا 11 کتاب سری رو تموم کنه (nfire کتاب اول از سه گانه ای به همین اسمه که با کتاب سوم این سه گانه کل سری تموم میشه و ایشون گفته که همه منتظر یک اتفاق شگفت انگیز در آخر داستان باشن.)البته باید بگم که این کتاب اول که من دارم می خونم یه کتاب کامله وبه قول یکی از سایت های معروف ادبیات فانتزی معلوم نبوده که ایشون وقتی این کتابو می نوشته واقعا قصد شروع یک سری رو داشته یانه.به هر حال داستان کامله ونیازی به خوندن بقیه سری نیست.
    این کتاب ازپرفروش ترین کتابهای فانتزی هست وکل این سری به خصوص همین کتاب اول رو در زمره سری های تاپ دنیای فانتزی میدونند ویک مزیتی که کتاب های این نویسنده داره ،صرفا خوبی داستان نیست وخیلی جاها کتاب های این نویسنده رو با صفتthought provoking همراه می کنند.

داستانش هم به صورت خلاصه درباره سه جعبه قدرت دارای جادویی به اسمه "اوردن)هست که دارنده هر سه جعبهبابازکردن جعبه درست می تونه به قدرت مرگ و زندگی کل خلقت دست پیدا کنه وسرزمینی که به دلایلی مرتبط سالها پیش توسط جادوگر بزرگ به سه بخش تقسیم شده تا یک بخش برای مردمی که جادو رو دوست ندارن باشه و... وبین هر دو بخشی این جادوگر (که 6 شاگرد هم بیشترنداره)یک boundry قرارداده که باعث میشه کسی نتونه ازاون عبور کنه .
    حلا یه نفر به اسم دارکن رال دو تا از جعبه های اوردن رو پیدا کرده وبه دنبال سومیه .جادوگر بزرگ هم به دلایلی دنیارو به حال خودش رها کرده و پنهان شده.واگه کمک اون نباشه دارکن رال جهبه سوم رو هم پیدامی کنه و...
    دختری به اسم kahlan amnell با همکاری 5 تا از 6 تا شاگرد جادوگر بزرگ فرستاده میشه تااونو پیداکنه.

6. Top | #4

عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    3.77
    پسندیده
    859
    میزان امتیاز
    60

دوستان ،عزیزان طرفدار آقای گودکایند(البته درآینده) اینم لینک دانلوداین کتاب:
    لینک به بیرون:

کد PHP:

http://www.greylib.align.ru/library/FAN/TG.WizardFirstRule.rar 

امیدوارم مثل خودم باخوندن این کتاب لذت محض ببرید...

7. Top | #5

عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    3.77
    پسندیده
    859
    میزان امتیاز
    60

چند تا کتاب بود که به یکی از دوستانم که از US می اومد ، سفارش دادم تا برام بیاره یکیش هم همین کتاب دوم بود که اسمشم همون طوری که حتما می دونی stone of tears هست . خودم هم ایبوک هاشونو دارم . حتی کتاب دهم با اسم phantom که حدودا 20 روز بعد از انتشارش توی خود امریکا با یه نرم افزار peer to peer تونستم دانلودش کنم.
    ولی جدی می گم قبل از این که کار ترجمه رو ادامه بدی بهتره دوباره یه نگاهی به اون قسمت های آخر که دمین نس و آدماش می افتن به جون کاهلان بیچاره بندازی . نیاز به سانسور جدی داره. یا حتی اون قسمت های شکنجه شدن خود ریچارد توسط میسترس دنا .
    راستی به نظر شما کدوم صحنه اش خیلی قشنگ و تاثیر گذار یا حتی هیجان انگیز بود ؟ به طوری که تو اون لحظه کلی گودکایندو تحسین کردین ؟
    من خودم از اون صحنه ای که راشل فرار می کنه و گیلر از طریق اون عروسک برای آخرین بار باهاش حرف می زنه و می گه که دیگه نمی تونه باهاش بیاد ، خیلی خوشم اومد . خیلی تاثیر گذار بود ...

8. Top | #6

عنوان کاربر
    میانگین پست در روز
    3.77
    پسندیده
    859
    میزان امتیاز
    60

این سری آخری - از Chainfire به بعد - کتابهای قشنگی بودند. داستان وارد مرحله پایانی خودش شده و داره کم کم تکلیف نهایی ماجرا روشن می شه. (هرچند این آخری ها ماجرای داستان شدیداً من رو یاد ماجرای فیلم گلادیاتور می اندازه!!) کتاب دهم چون کتاب دومِ سه گانه نهاییِ مجموعه شمشیر حقیقت هست، (من اینطور حس می کنم! که) نویسنده بیشتر سعی کرده در این کتاب موقعیت رو برای یک پایان پرشور و نفس گیر آماده کنه. باید منتظر شد و نبرد نهایی خیر و شر رو دید! (آه، خدای من! من نمی تونم تا سال 2008 صبر کنم! نمی تونم!)

در مورد Ranking این 10 کتاب هم باید بگم به نظر من (که ظاهراً نظر اکثر خواننده های این مجموعه هم هست) کتاب 1 و 2 از همه جذابتر و گیراتره (شاید چون داستان و ماجراها جادویی تر و خارق العاده تره). از کتاب 3 به بعد که جنگ بین «دنیای قدیم» و «دنیای جدید» شروع می شه از اون جذابیت و هیجان دو کتاب اول کم می شه (در واقع از کیفیت جادویی داستان کم می شه). می شه گفت کتاب 3 از نظر جذابیت از همه پایین تره.
    با کتاب چهارم ماجرا دوباره جذاب می شه. در کتاب پنجم دوباره کمی افت می کنه. کتاب ششم و هفتم رو هم می شه گفت تقریباً با کتاب پنج در یک سطح هستند. در کتاب هشتم دوباره داستان شروع به اوج گرفتن می کنه و در کتاب نهم و دهم این اوج گرفتن همچنان ادامه پیدا می کنه (هرچند با شیبی نه چندان زیاد!)
    در کل می تونم کتابها رو از نظر جذابیت به این ترتیب مرتب کنم (البته فقط به نظر بنده)
    2
    1
    4
    10
    9
    8
    6
    5
    7
    3

9. Top | #7

عنوان کاربر
    صحراي جنون جاي من است
    میانگین پست در روز
    1.18
    پسندیده
    2,804
    میزان امتیاز
    51

کتاب که ترجمه نیست نسخه ترجمه شده اش رو بگذار
    [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید.]

10. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

migam in post male 3 sal pish hast hanoozam too karesh hasti ya na?

11. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط p o 0 o r i a نمایش پست ها
    این سری آخری - از nfire به بعد - کتابهای قشنگی بودند. داستان وارد مرحله پایانی خودش شده و داره کم کم تکلیف نهایی ماجرا روشن می شه. (هرچند این آخری ها ماجرای داستان شدیداً من رو یاد ماجرای فیلم گلادیاتور می اندازه!!) کتاب دهم چون کتاب دومِ سه گانه نهاییِ مجموعه شمشیر حقیقت هست، (من اینطور حس می کنم! که) نویسنده بیشتر سعی کرده در این کتاب موقعیت رو برای یک پایان پرشور و نفس گیر آماده کنه. باید منتظر شد و نبرد نهایی خیر و شر رو دید! (آه، خدای من! من نمی تونم تا سال 2008 صبر کنم! نمی تونم!)

در مورد ranking این 10 کتاب هم باید بگم به نظر من (که ظاهراً نظر اکثر خواننده های این مجموعه هم هست) کتاب 1 و 2 از همه جذابتر و گیراتره (شاید چون داستان و ماجراها جادویی تر و خارق العاده تره). از کتاب 3 به بعد که جنگ بین «دنیای قدیم» و «دنیای جدید» شروع می شه از اون جذابیت و هیجان دو کتاب اول کم می شه (در واقع از کیفیت جادویی داستان کم می شه). می شه گفت کتاب 3 از نظر جذابیت از همه پایین تره.
    با کتاب چهارم ماجرا دوباره جذاب می شه. در کتاب پنجم دوباره کمی افت می کنه. کتاب ششم و هفتم رو هم می شه گفت تقریباً با کتاب پنج در یک سطح هستند. در کتاب هشتم دوباره داستان شروع به اوج گرفتن می کنه و در کتاب نهم و دهم این اوج گرفتن همچنان ادامه پیدا می کنه (هرچند با شیبی نه چندان زیاد!)
    در کل می تونم کتابها رو از نظر جذابیت به این ترتیب مرتب کنم (البته فقط به نظر بنده)
    2
    1
    4
    10
    9
    8
    6
    5
    7
    3
    کاربر محترم اگر ممکن است ترجمه جلدهای سه به بعد این مجموعه را در سایت بگذاید و اگر ممکن نیست لطفا خلاصه وقایع را در سایت بگذارید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)